logo

Odkurzacz, Regaty żeglarskie i Pochylnia - z tymi grami domowa nuda Wam nie straszna!

3 GRY, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE DOMOWA NUDA WAM NIE STRASZNA!
Lubicie spędzać czas aktywnie, inspirująco i przede wszystkim razem? Sportowa rodzina na medal to właśnie Wy? Jeżeli tak to mamy dla Was coś specjalnego. 3 proste gry, które wykonacie w domu! Nie potrzebujecie specjalistycznego sprzętu, ani wielkiej przestrzeni. Wystarczą chęci, uśmiech i kilka prostych przyrządów, które na pewno macie w domu.

Ważne: instrukcje gier można pobrać w formie graficznych instrukcji – są one umieszone pod artykułem.


 

GRA 1: ODKURZACZ

Przybory: 3 jednakowe słomki – rurki, 3 pojemniki, po 16 karteczek w 3 różnych kolorach, czysty dywan.

Przygotowanie: zadaniem sterujących jest jak najszybsze pozbieranie karteczek za pomocą słomki, przez zassanie powietrza i wrzucenie ich do swojego pojemniczka. Kartek nie wolno dotykać rękoma ani przeszkadzać innym ćwiczącym. Wygrywa osoba, która jako pierwsza wrzuci wszystkie karteczki w swoim ustalonym kolorze do pojemnika.

Odmiana: kolor nie ma znaczenia, każdy zbiera dowolne karteczki - wygrywa osoba, która zbierze najwięcej karteczek.


GRA 2: POCHYLNIA

Przybory: sznurek lub linka o długości 3 metrów, piłeczka ping-pongowa, talerzyki lub kubeczki.

Przygotowanie: linę składamy na pół i przymocowujemy około 5 cm nad podłogą do sztywnej, stałej konstrukcji (może być nofa od szafy lub ciężkiego stołu czy łóżka). Na końcach liny wiążemy węzeł zwykły (supeł). Pod liną kładziemy trzy talerze lub duże kubki (kubki mogą być lepsze, są wyższe i piłka z nich nie wypadnie). Naczynia oznaczamy różną punktacją: 1,2 lub 3 pkt. Napięta lina utworzy tor, po którym będzie toczyć się piłeczka.

Przebieg: piłkę wprowadzamy dogry kładąc ją na początku liny. Zawodnik ma za zadanie, umieść piłeczkę w naczyniu z odpowiednią punktacją, rozszerzając linę przy pomocy rąk.


GRA 3: REGATY ŻEGLARSKIE
Przybory: 3 łódki z piapieru (najprostsza klasyczna konstrukcja, najlepiej z formatu A3 lub większego), 3 sznurki o długości 4 metrów każdy (możemy użyć grubej nici), 3 okrągłę patyki o długości 20 cm.

Przygotowanie: dla każdej osoby przygotowujemy zestaw: jeden koniec sznurka przywiązujemy mocno do patyka, a drugi koniec do łódzki z papieru, tak żeby sznurki były jednakowej długości. Na podłodze wyznaczamy linię startu i mety (około 3,5 metra).

Przebieg: każdy z uczestników w obu dłoniach trzyma patyk. Sznurek powinien być rozciągnięty, a na jego końcu przymocowana jest łódź. Na sygnał "start" wszyscy zawodnicy starają się jak najszybciej nawinąć sznurek na kiejk tak, aby łódka dotarła jak naszybciej. Wygrywa osoba, której łódź dopłynie jako pierwsza do mety.

Odmiana: w rywalizacji miedzypokoleniowej dla wyrównania szans rodzice dostają bardzo cienki kiejk do nawijania, a dzieci nieco grubszy.

Udostępnij artykuł

;