Czy zdarza wam się marzyć o idealnej lekcji WF? Takiej wymarzonej, którą chciałoby się powtórzyć, zaraz po jej zakończeniu? O WF, który nie jest jedynie obowiązkiem, ale czystą przyjemnością? Tak, żeby nie szukać uników przed sportem, a brać z niego to co najlepsze. Część uczniów kręci nosem na WF, choć wierzę, że w mniejszości, a przecież to mogą być najradośniejsze lekcje.
Jeśli więc martwicie się, że czasem ogarnia was zniechęcenie i nie potraficie się zmobilizować do wysiłku albo nie widzicie w tym sensu, to nie szkodzi. Ta platforma - Kinder Joy of moving Alternatywne lekcje WF - przyjdzie z pomocą. Powstała właśnie dla takich osób, które chciałyby, aby sport, sprawność fizyczna i ruch odgrywały większą rolę w ich życiu, ale jakoś tak nie potrafią, nie są w stanie, nie wiedzą jak. Spokojnie, podpowiemy. Krok po kroku, w bardzo łatwy sposób sprawimy, że stanie się tak, jak może czujecie gdzieś w głębi serca - sport będzie dla was ważniejszy, łatwiejszy i przydatniejszy.
Nazywam się Monika Pyrek, jestem byłą lekkoatletką, czterokrotną olimpijką i medalistką mistrzostw świata, a co najważniejsze LUBIĘ SPORT! Pokażę wam, jak Wy możecie go polubić, uczynić go ważną i przede wszystkim atrakcyjną częścią życia. Taką, która sprawi wam wiele przyjemności i bardzo, ale to bardzo się przyda.
Jestem optymistką, bo z jednej strony statystyki związane z aktywnością fizyczną nie są dobre, ale z drugiej, gdy powstały pierwsze projekty naszej fundacji, widać było od razu ogromne zainteresowanie i potrzebę sportu u wielu osób. Liczba dzieci, które wzięły udział w naszych imprezach w ostatnich latach, a było ich ponad 22 tysiące, pokazuje, jak garniecie się do sportu, jak Wasze dzieci się garną. Może więc potrzebujecie albo Wasze dzieci potrzebują innych bodźców niż te, które miały dotychczas? Może potrzebują właśnie mistrza sportu, który je przyciągnie, obok którego można być i ćwiczyć, pogadać z nim jak z koleżanką.
Ja chcę być taką Waszą koleżanką od sportu.
Sport i aktywnośc fizyczna poprawiają sprawność, ale także humor i samopoczucie. Uczy, jak odnaleźć się w trudnych sytuacjach, jak sobie z nimi radzić. Gdy uprawiamy sport, uczymy się szybko podejmować decyzje, reagować od razu, a wiele automatycznych zachowań i działań przydaje się w różnych dziedzinach życia. Nauczymy się też wyznaczania celu i koncentracji na nim.
Oczywiście - można takiej wprawy nabrać gdzie indziej, ale sport pozwala to zrobić w najbardziej naturalny sposób.
Do tego posłuży nam ta platforma, która jest otwarta, darmowa i każdy może z niej korzystać, ile chce, czyli w sposób nieograniczony. Będą tu materiały wideo, będą podcasty, będziemy mieli dla Was konkursy i quizy, również takie aktywujące i sprawnościowe, żeby się poruszać, wstać na chwilę od komputera, żeby pomyśleć jak wykonać dane ćwiczenie, będą blogi i nie może się obyć bez ciekawych sportowych historii. Wszystko po to, żeby zainteresować z każdej strony, bo do kogoś może łatwiej dotrze dźwięk, do kogoś obraz, do kogoś tekst.
A sport to przecież nie tylko trening, ale też wiedza. Dzięki niej można dołączyć do świata ludzi, którzy się tym interesują, zbudować znajomości, relacje, spotkać z kimś na meczu, na partyjce tenisa, wspólnie pobiegać czy przy okazji innych zajęć sportowych, czasami nawet rozpocząć z kimś rozmowę. To akurat się bardzo przyda, sport jest doskonałym pretekstem do budowania kontaktów z innymi ludźmi.
Ta platforma to trochę ściągawka i inspiracja, nie tylko dla nauczycieli i rodziców, choć oczywiście staramy się, aby zamieszczane tu materiały były poprawne metodycznie. Nauczyciel będzie mógł wówczas pokazać na lekcji film, który przygotujemy albo zadać jego obejrzenie jako zadanie domowe. Kto powiedział, że nie może być fajnych zadań domowych z WF? założę się, że w rankingu najlepszych zadań domowych te z wfu, były by w czubie.
Myślę, że nawet jeśli ktoś ma zwolnienie z WF, albo nie może z jakichś powodów ćwiczyć to w dalszym ciągu może uczestniczyć w lekcji jako koordynator, podpowiadacz, sędzia. Przecież nie wszyscy uprawiający sport będą sportowcami. Ale najważniejsze jest wzbudzenie pasji. Sport może być później świetnym sposobem na życie, wokół niego pracuje tak wiele osób, niekoniecznie samych zawodników. Są przecież trenerzy, sędziowie, analitycy, menedżerowie i cała kadra organizująca zawody sportowe czy prowadząca kluby. Jest co robić.
Platforma jest przede wszystkim skierowana do dzieci, dlatego używać będziemy języka dla nich zrozumiałego. Będzie tu sporo tłumaczenia, wyjaśniania, z treściwymi i zwięzłymi informacjami, ze sporą liczbą obrazków i filmów. Tak, by chciało im się spróbować. Połączymy elektroniczny wabik, jakim jest ta platforma, z klasycznym ruchem, tak abyście nie musieli wybierać między światem wirtualnym a sportem, bo przecież można go połączyć.
Mam ogromną nadzieje, że uda nam się zbudować u dzieci pewien nawyk związany z uprawianiem sportu. On może bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze życie, w którym 30 procent działań podejmujemy nawykowo. Będę wiele razy Wam o tym przypominać, bo mi już to weszło w nawyk.
Chciałabym też, abyśmy tu nie kładli zbyt dużego nacisku na rywalizację - jej wszyscy mamy dosyć na co dzień, i chyba Nam wystarczy. Spojrzymy na sport jako na dostarczyciela radości i zabawy, sposób na odstresowanie się, wybieganie się i zbudowanie czegoś trwałego dla siebie na przyszłość. Z biegiem lat każdy z nas coraz bardziej doceni zajmowanie się sportem za młodu. Do tego oceniać będziecie mogli się sami, samemu sprawdzać swój postęp na własne potrzeby - ta platforma to umożliwi.
Wreszcie chciałabym pokazać sport jako sposób na wspólne spędzanie czasu, na budowanie więzi i poznawanie się. To będzie szczególnie ważne dla was, drodzy rodzice, bo znajdziecie tu sposoby na to, aby razem ze swoim dzieckiem łapać wspólne chwile, poznać je i sprawdzić, jak się zachowuje w różnych trudnych sytuacjach.
To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie na Naszej platformie Kinder Joy of moving Alternatywne Lekcje WF - zapraszam Was do Naszej drużyny!