Absolwent i pracownik warszawskiej AWF z tytułem doktora. Pracuje na uczelni na Wydziale Wychowania Fizycznego, gdzie prowadzi zajęcia z: Gier i Zabaw Ruchowych, Badmintona, Gier Terenowych, Biegów na Orientację, Żeglarstwa i Narciarstwa.
Za oknem deszczowe chmury? My się deszczu nie boimy i mamy na to świetną radę! Trzy bardzo proste do przeprowadzenia gry i zabawy dla całej rodziny. Przygotujcie piłeczki ping-pongowe, kilka misek, kartki papieru i dobra zabawa gwarantowana!
Uwaga: Gotowe do wydrukowania instrukcje gier znajdziecie na dole tej strony - zapraszamy!
1. RYNNĄ DO CELU
Przybory: piłeczki ping-pong’owe, wiaderko, 4 rynienki (gruby papier lub karton wielkości A3 zgięty w pół wzdłuż dłuższego boku, a następnie rozchylony)
Przygotowanie: uczestnicy ustawieni w szeregu, stykają się swoimi kartkami, każdy trzyma w poziomie swoją rynienkę – kartkę. Puste wiaderko oddalone 6 m od pierwszego zawodnika.
Przebieg: pierwszy uczestnik zabawy ma w swojej rynience piłeczkę i przechyla ją tak, żeby się toczyła na drugi koniec kartki (rynny). Druga osoba przykłada swoją rynienkę do rynienki poprzednika i przejmuje piłeczkę, która toczy się dalej do następnej rynienki kolejnego zawodnika. W tym czasie, pierwsza osoba, która zakończyła przekazywanie piłeczki biegnie na koniec szeregu i przystawia swoją rynienkę do poprzedniej – kolejne osoby także przechodzą na początek. W ten sposób piłeczka przetacza się z rynienki do rynienki na dystansie 6 metrów, tak aby na końcu wpaść do wiaderka.
2. MOKRA GIMNASTYKA
Przybory: kubek dla każdego (4 osoby), piłeczki ping-pong’owe, wiaderko
Przygotowanie: wszyscy ustawieni w rzędzie w odległości 0,5 metra od siebie. Przy dużych różnicach we wzroście uczestników możemy grać na siedząco. W zależności czy gramy w domu czy na zewnątrz miska z piłeczkami lub z wodą stoi przed pierwszą osobą, wiaderko puste za ostatnią osobą.
Przebieg: pierwsza osoba nabiera piłeczkę z miski do kubeczka i trzymając oburącz nad głową (bez odwracania się do tyłu), przerzuca za plecy nie widząc, gdzie ona przelatuje. Kolejna osoba nadstawia pusty kubek i stara się przejąć piłeczkę lub jak najwięcej przelewanej wody i następnie w taki sam sposób przekazuje ją dalej. Zadaniem zespołu jest jak najszybsze napełnienie wiaderka, które stoi za ostatnim zawodnikiem.
3. PIŁKA WODNA
Przybory: miska lub pojemnik z wodą, piłka ping-pong’owa, słomki do picia
Przygotowanie: po nalaniu wody do miski, zaznaczamy na ściance bramki markerem lub naklejamy naklejkę.
Przebieg gry: zawodnicy trzymając słomkę w ustach starają się dmuchać na piłeczkę tak, żeby dopłynęła do bramki przeciwnika. Gol jest zaliczony w momencie zetknięcia piłki z linią bramki. Gra się 1 na 1 lub przy dużej misce 2 na 2.
Absolwent i pracownik warszawskiej AWF z tytułem doktora. Pracuje na uczelni na Wydziale Wychowania Fizycznego, gdzie prowadzi zajęcia z: Gier i Zabaw Ruchowych, Badmintona, Gier Terenowych, Biegów na Orientację, Żeglarstwa i Narciarstwa.